Wielofunkcyjność fermentu korzenia rzodkiewki

Wielofunkcyjność fermentu korzenia rzodkiewki

 Mikrobiom to pojęcie, bez którego aktualnie nie można mówić o prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Oznacza on występujące naturalnie w naszej skórze bakterie, wirusy i grzyby, od których zależy zdrowie tego organu. Prawidłowy mikrobiom to równowaga między występowaniem pożądanych mikroorganizmów (symbiotycznych) a tych niechcianych (patogennych). Mikrobiom skóry odpowiada za jej funkcje protekcyjne - chroni przed czynnikami z zewnątrz (np. drobnoustrojami). Dzięki wzmacnianiu komunikacji między komórkami układu odpornościowego jest też współodpowiedzialny za mechanizmy regeneracyjne skóry. Od mikrobiomu w dużej mierze zależy utrzymanie prawidłowego odczynu naszego naskórka - powinno być lekko kwaśne (pH~5,5). Dotychczasowe badania wykazały, że zaburzenia w składzie mikrobiomu wiążą się z ryzykiem wystąpienia wielu chorób, m.in. alergii, łupieżu, trądziku pospolitego, czy atopowego zapalenia skóry, mogą też być przyczyną nasilenia objawów skórnych. 

 Do zakłóceń w naszej mikrobiotycznej florze dochodzi z wielu powodów. Nadmierne złuszczanie (kumulacja substancji o charakterze kwasów w produktach do pielęgnacji, zbyt częste peelingi w domu), niedostateczne nawilżanie, przesadne oczyszczanie mogą zredukować ilość „dobrych” bakterii i/lub nasilić namnażanie niekorzystnych drobnoustrojów. Wiemy już, że istnieje zależność między prawidłowym funkcjonowaniem bariery hydrolipidowej w naskórku a mikrobiomem. Oznacza to, że zmiany w składzie lub funkcjonowaniu jednej struktury prowadzą do nieprawidłowości w drugiej. Dlatego tak ważne jest, by wspomagać zachowanie w skórze równowagi między poszczególnymi komponentami. 

 

Aby serum przeciwstarzeniowe Krayna wspomagało mikrobiom naszej skóry, do formuły dodano wyjątkowy opatentowany składnik - filtrat z fermentacji korzeni rzodkiewki (Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate). Jego wszechstronne właściwości udowodniono wieloma badaniami, dlatego idealnie sprawdza się w skoncentrowanym serum dedykowanemu każdemu typowi skóry kobiet i mężczyzn. Filtrat pozyskuje się poprzez sfermentowanie korzenia rzodkiewki w obecności bakterii kwasu mlekowego Leuconostoc kimchii. Bakterie te przekształcają cukry w kwas mlekowy, który działa przeciwbakteryjnie, ogranicza rozwój grzybów, a także poprawia nawilżenie naskórka. 

 Badania filtratu Leuconostoc na skórze osób zdrowych wykazały poprawę nawilżenia skóry o 24% po 4 tygodniach stosowania i redukcję przeznaskórkowej utraty wody (TEWL - ang. Transepidermal Water Loss) o 27% po 3 tygodniach. Ponadto w badaniach in vivo na fibroblastach (komórkach w skórze właściwej) potwierdzono właściwości regeneracyjne tego fermentu i wspomaganie gojenia ran. Filtrat z fermentacji korzeni rzodkiewki redukuje też populację niekorzystnych bakterii Propionibacterium sp., odpowiedzialnych m.in. za powstawanie zmian trądzikowych - grudek, krostek i zaskórników. Jednocześnie wspomaga namnażanie bakterii korzystnych dla mikrobiomu skóry - Corynebacterium i Staphylococcus sp. Badania nad właściwościami przeciwtrądzikowymi fermentu z korzeni rzodkiewki wykazały redukcję zmian trądzikowych o 24% po 30 dniach stosowania. Składnik ten jest też uważany za naturalny składnik konserwujący preparaty kosmetyczne, dlatego idealnie wpisuje się w filozofię marki Krayna.

Zostaw komentarz

Prosimy zauważyć, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.