Potęga roślinych komórek macierzystych

Potęga roślinych komórek macierzystych

 

 Naskórek jest najbardziej powierzchowną warstwą skóry, odnawiającą się w 28dniowym cyklu. Jako tkanka szybko regenerująca się potrzebuje czynników, które będą mobilizować komórki do prawidłowego wzrostu i dzielenia się w celu zapewnienia ciągłej „dostawy” nowych warstw naskórka. W ludzkiej skórze funkcję odnawiającą pełnią komórki zlokalizowane są w dolnych, żywych warstwach naskórka i w mieszkach włosowych. Określa się je mianem komórek macierzystych. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie równowagi w ilości komórek skóry, ale także kontrola wzrostu cebulki włosa i naprawa uszkodzeń tkanek, np. gojenie ran. Niedawno dowiedziono ich obecność w skórze właściwej, czyli tej części skóry, w której znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe oraz naczynia krwionośne, co ma ogromne znaczenie w kontekście procesu starzenia się skóry. Komórki macierzyste potrafią się dzielić (namnażać) i przekształcać w bardziej wyspecjalizowane komórki, np. fibroblasty produkujące kolagen lub keratynocyty budujące warstwy naskórka.

 Z wiekiem ilość komórek macierzystych spada, obniża się też ich wydajność. Redukcja tych komórek w naszej skórze uważana jest za jeden z głównych czynników powodujących jej starzenie się. Na szczęście istnieją substancje, które są w stanie przedłużyć żywotność i pobudzić namnażanie tych wyjątkowych komórek. 

 Roślinne komórki macierzyste pozyskiwane ze szlachetnej odmiany szwajcarskiej jabłoni wykorzystano w serum przeciwstarzeniowym Krayna. Nieprzypadkowo ten składnik znalazł się w formule anti-ageing. W badaniach laboratoryjnych wykazał wyraźny potencjał regenerujący ludzkie komórki macierzyste skóry. Przetestowano jego skuteczność pod mikroskopem i na ochotnikach w dojrzałym wieku. 

Potwierdzono jego działanie: 

  • wspomagające funkcje komórek macierzystych w naskórku,
  • poprawiające zdolność komórek macierzystych skóry właściwej do odbudowy warstw skóry, a tym samym gojenia ran;
  • poprawiające gęstość i strukturę skóry oraz redukcję zmarszczek w okolicy oczu.

 Krayna dba o jakość i bezpieczeństwo stosowania swoich kosmetyków, dlatego do formuły serum przeciwstarzeniowego dodano opatentowany ekstrakt z komórkami macierzystymi ze szwajcarskiej jabłoni. To pierwszy na rynku składnik z roślinnymi komórkami macierzystymi, którego przeciwstarzeniowe działanie udowodniono na ludzkich komórkach macierzystych. Ponadto posiada certyfikaty COSMOS i NATRUE, świadczące o naturalnym i organicznym pochodzeniu składników kosmetycznych.

Zostaw komentarz

Prosimy zauważyć, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.