Cery z trądzikiem różowatym jak postępować?

Cery z trądzikiem różowatym jak postępować?

  • Do rozwoju tej choroby przyczynia się obecność nużeńca ludzkiego (roztocze) i kilku rodzajów niepożądanych bakterii. Te drobnoustroje bytując w skórze pobudzają proces zapalny poprzez stymulację keratynocytów do wydzielania substancji prozapalnych. Terpeny, takie jak alfa-pinen i delta-3-karen zawarte w ekstrakcie z szyszek cyprysu, wykazują silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczeowadobójcze, dlatego składnik ten znalazł się w kremie AY3.

Aby procesy biochemiczne zachodziły prawidłowo w komórkach skóry, istotne jest zachowanie prawidłowego składu i budowy płaszcza hydrolipidowego.

Jest to mieszanina wody i lipidów, powstająca z wydzielin gruczołów łojowych i potowych, częściowo poddanych działaniu metabolicznemu bakterii naturalnie bytujących na naszej skórze (a jest to około 1000 gatunków!). Poza wodą, zawiera jony sodu, wapnia, potasu i magnezu, a także mocznik, kwas mlekowy, skwalen, trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Zaburzenie składu płaszcza hydrolipidowego przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne skutkuje nieprawidłowym funkcjonowaniem skóry jako narządu. Dlatego istotnym elementem pielęgnacji skóry naczyniowej będzie dostarczenie skórze substancji wiążących wodę i ograniczających jej parowanie z naskórka (główna droga utraty wody ze skóry).

Olej z nasion wiesiołka dwuletniego (INCI: Oenothera Biennis Oil) idealnie spełnia w kremie AY3 funkcję nawilżającą i ochronną. Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), w szczególności linolowego (ponad 60%), oleinowego, stearynowego, ogranicza przeznaskórkową utratę wody. Z wiekiem ilość NNKT zmniejsza się, dlatego niezbędne jest ich uzupełnianie poprzez włączanie do codziennej pielęgnacji zawierającego je kremu.

Wyciąg z żywicy akacji (INCI: Acacia Senegal Gum) jest bogaty w polisacharydy i glikoproteiny, które wiążą wodę w naskórku. W AY3 Chestnut pełnią też funkcję naturalnego stabilizatora, zapobiegając destrukcji konsystencji kremu. Wyciąg z żywicy akacji ma też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Moduluje reakcję immunologiczną skóry po kontakcie z niepożądanymi patogenami - w ten sposób hamuje reakcję nadwrażliwości,

Odżywczy krem AY3 ma spełniać potrzeby cery naczyniowej w każdym wieku. Dlatego zadbaliśmy też o obecność składników przeciwstarzeniowych, spowalniających degradację włókien kolagenowych i neutralizujących wolne rodniki. W kremie Chestnut znajdziemy ekstrakt z kwiatów chabra bławatka (INCI: Centaurea Cyanus Flower Extract),  bogaty w sole mineralne i antocyjany. Antocyjany to flawonoidy pochodzenia roślinnego, które wykazują działanie przeciwwolnorodnikowe, opóźniające proces starzenia. Dodatkowo wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, redukując rumień.

Zostaw komentarz

Prosimy zauważyć, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.