Czy kult idealnej twarzy i ciała wciąż istnieje?

Czy kult idealnej twarzy i ciała wciąż istnieje?

W latach 20. XXI wieku definicja piękna kształtuje się zupełnie inaczej, niż na początku tego stulecia. Aktualny wymiar piękna oznacza czucie się dobrze we własnej skórze, niezależnie od tego, jak pojmuje się piękno ludzkiego ciała. Nie chcemy już widocznego wyraźnego odmłodzenia, uzyskanego chirurgicznymi czy innymi medycznymi metodami. Ruchy ciałopozytywne (ang. body positive) zyskują na sile i uczą nas samoakceptacji, postrzegania jako pięknych różnych typów urody. Naszym wyborem, a nie przymusem, stało się dbanie o siebie, swoją cerę i zdrowe ciało.

 

             Aby móc w pełni cieszyć się z upływu czasu i jego konsekwencji - nabierania życiowego doświadczenia, doświadczania nowych wrażeń - warto umieć zaakceptować zmiany zachodzące z czasem w ludzkim ciele. Kult idealnej twarzy i młodego ciała wciąż istnieje, czasem zbyt wyraźnie oddziałując na nasze postrzeganie własnej osoby. Próby dopasowania się do niekiedy niemożliwych do osiągnięcia wzorców piękna, kreowanych w mediach, nie pozwalają niektórym z nas w pełni cieszyć się życiem. Badanie społeczne, przeprowadzone przez Allergan Aesthetics w 2021 roku pokazało, że 44% osób ankietowanych czuje się oceniana na podstawie swojego wyglądu, a 62% chciało, aby inne osoby akceptowały kształt ich ciała. Ponadto, 38% badanych zgadzało się ze stwierdzeniem, że odczuwa ciągłą presję, by dobrze wyglądać dla innych.

 

             Krayna to marka świadoma potrzeb kobiet i mężczyzn, skierowana na holistyczne podejście do dbania o zdrowie skóry, a tym samym dobre samopoczucie i zdrowie psyche. Wiemy, że łatwiej pokochać skórę i jej wygląd zmieniający się wraz z upływem czasu, gdy rozumie się, jakie procesy biologiczne sprawiają, że z wiekiem się zmienia. Nasze produkty są zaprojektowane w przemyślany sposób, składniki dobrane właśnie pod kątem przeciwdziałania procesom degradacji tkanek i komórek, które z różnych powodów nasilają się z czasem. My już całkiem dobrze rozumiemy, co się dzieje w ludzkiej skórze i chcemy się z Wami tą wiedzą podzielić.

Zostaw komentarz

Prosimy zauważyć, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.