Darmowa dostawa do paczkomatów Inpost na terenie Polski.

Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

 

Dzień Ziemi to każdego roku okazja do dyskusji o globalnym ociepleniu, ilości generowanych przez nas śmieci, edukacji ekologicznej itp. Tegoroczna edycja tego międzynarodowego święta odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Wszystko, co kojarzy się z kolejnym wydawaniem pieniędzy i kupowaniem następnych przedmiotów brzmi mało zachęcająco i wygląda raczej jak wpędzanie nas w błędne koło, niż realna pomoc, jaką możemy Ziemi faktycznie dać.

Jak zatem zainwestować w planetę, która jest domem dla nas, naszych bliskich, dzieci. Planetę, która póki co jest jedynym naszym miejscem do życia? Zadanie jest trudne, bo efektów nie widać od razu gołym okiem, ale jeśli popatrzymy na to z perspektywy własnego podwórka, jest kilka rzeczy, które możemy zrobić na własną rękę.

Zróbmy małą powtórkę ze szkoły: sadzić więcej drzew, w ogrodzie zdecydować się na rośliny miododajne, rzadziej kosić trawę, możliwie jak najrzadziej korzystać z samochodu, samolotu. Pokazywać dzieciom jak prawidłowo segregować odpady, zbierać deszczówkę, oddawać butelki do recyklingu, nie kupować foliowych reklamówek, decydować się na produkty w opakowaniach szklanych (jak nasz olej do mycia https://krayna.pl/olej-do-mycia-comfrey  i każdy z kremów w naszej ofercie).

Kupować tylko to, co potrzebne i co nie szkodzi zwierzętom - jak na przykład kosmetyki wegańskie. Część z tych zachowań narzuca nam własne sumienie, część środowisko w jakim się obracamy, a część Unia Europejska.

Pamiętajmy, że rząd, który wybieramy także ma realny wpływ na ekologię w naszym kraju. Kwestia ta dotyczy zatem każdego z nas, bez względu na stopień naszego zainteresowania tematem. W co więc powinniśmy zainwestować idąc za tegorocznym hasłem? Myślę, że nasz czas i uwagę.

Tak jak powtarzam Wam, drodzy Czytelnicy, w każdym wpisie, najcenniejsze co możemy dać sobie i innym to nasza uważność. To samo dotyczy naszej planety.

Cieszmy się jej pięknem, doceniajmy możliwości, które nam dała i zbierajmy te kilka papierków z okolicy domu również w inne dni.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl