Slow beauty – nowy wymiar w pielęgnacji

50.jpg

Filozofia i styl życia w wymiarze slow są już Nam bardzo dobrze znane. Wiele mówi się o slow food czy o slow fashion a od jakiegoś czasu zawitał on również w sferę pielęgnacji twarzy i ciała – mowa tutaj o trendzie slow beauty, który polega na całkowitej zmianie podejścia do pielęgnacji swojej urody. Istotę slow beauty stanowią cierpliwość i rutyna, które w efekcie doprowadzają do stałej zmiany.

Galopujące tempo życia, umykające minuty, godziny, dni, tygodnie i miesiące odbijają się na naszym organizmie i na wyglądzie naszej skóry i cery.

W slow beauty najważniejsze jest odpowiednie podejście. Przede wszystkim nie można oddzielić pielęgnacji od sposobu żywienia czy trybu życia.

Idea życia w filozofii slow bardzo się ze sobą łączy bo w jaki sposób się odżywiamy wybierając ekologiczne a nie przetworzone składniki, czy gotujemy w domu, czy jemy fast foody ma związek z tym jak się czujemy i jak wygląda nasza cera. Nieregularne i mocno przetworzone jedzenie, nałogi i przemęczanie organizmu odbije się bardzo mocno na wyglądzie Twojej cery, włosów czy paznokci.

Niemożliwe jest zastosowanie samego slow beauty bez wprowadzenia odpowiedniej diety (slow food). W slow beauty bardzo ważna jest jakość i pochodzenie kosmetyków jakich używamy do codziennej pielęgnacji. Dlatego warto czytać składy i wybierać kosmetyki pochodzące z lokalnych manufaktur. Żyjąc w trybie slow beauty warto wybierać kosmetyki wegańskie, z którym i jasny składem, Dodatkowo również te, które są wyróżnione certyfikatami.

Pamiętaj aby każdego dnia znaleźć chwile dla siebie i zadbać o swoje ciało, poświęcając odpowiednią ilość czasu na pielęgnacji twarzy, ciała czy włosów.

Slow beauty to sięgnięcie do natury i świadoma pielęgnacja urody z uwzględnieniem potrzeb skóry.

Slow beauty nie ogranicza się jedynie do działania w sferze upiększania czy pielęgnacji ciała. W trendzie tym ważne jest jednoczesne zastosowanie nowych zasad, zarówno pod względem diety, jak i wdrożenia aktywności fizycznej. Dopiero łącząc te trzy elementy i dodając do tego dbałość o równowagę psychiczną, możemy mówić o slow beauty w praktyce oraz czekać na efekty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium